Erytrea

Flaga Erytrei

Flaga Erytei

Godło Erytrei

Godło Erytreri

Informacje o Erytrei:

Kontynent: Afryka
Pełna nazwa kraju: Państwo Erytrea
Stolica: Asmara
Ustrój polityczny: totalitaryzm
Powierzchnia kraju: 121.320 km²
Liczba ludności: 5.029.000 mieszkańców
Języki urzędowe: arabski, tigrinia
Jednostka monetarna: 1 nakfa (ERN) = 100 centów
Domena internetowa: .er
Kod samochodowy: ERI
Numer kierunkowy: +291
Najważniejsze religie:

  • Chrześcijaństwo - 63% [kościół etiopski - 57,7%, katolicyzm - 4,6%, protestantyzm - 0,7% (zielonoświątkowcy, luteranie)]
  • Islam - 36,6%
  • Religie plemienne - 0,4%

Strefa czasowa:
  • UTC +3

Symbolika flagi i ciekawostki:
  • Flaga Erytrei to prostokąt, który składa się z trzech trójkątów: zielonego, niebieskiego i równoramiennego czerwonego. Na czerwonym trójkącie znajduje się żółta gałązka oliwna otoczona wieńcem oliwnym - po każdej stronie wieńca znajduje się 14 liści.
  • Zielony trójkąt prostokątny symbolizuje żyzność, niebieski trójkąt prostokątny symbolizuje ocean, a trójkąt czerwony upamiętnia krew przelaną w walce o wolność ojczyzny.

Położenie geograficzne:

Erytrea to państwo położone w Afryce Wschodniej, nad Morzem Czerwonym. Erytrea graniczy z: Dżibuti (113 km), Etiopią (912 km) i Sudanem (605 km), Długość linii brzegowej wynosi około 1.000 km. Centralna Erytrea zajmuje północną część Wyżyny Abisyńskiej, która nazywana jest Wyżyną Erytrejską. Pozostałą zachodnią część oraz wybrzeże wraz z około 300 niewielkimi wyspami zajmują niziny. Część wschodnią stanowią pustynie i półpustynie.

 

Położenie Erytrei na mapieTagi
Oceń artykuł
Średnia ocena: 4.6667 na 5 Ocen: 3

Twoja ocena:

Komentarze
Hanguk

Wg oficjalnych danych, Erytrea ma przejściowy ustrój polityczny. Jednak de facto przysługuje się autorytarny system rządów, w którym istnieje tylko jedna prawem dozwolona partia polityczna. Ogólnokrajowe wolne wybory parlamentarne były już kilka razy ogłaszane i za każdym razem odkładane na czas nieokreślony. W kraju nie ma żadnych niezależnych mediów, organizacja Reporterzy bez Granic, która publikuje Światowy Wskaźnik Wolności Prasy w 2010 sklasyfikowała Erytreę na 178. pozycji na 178 państw (177 miejsce ma Korea Północna), a wcześniej w 2008 na miejscu 173. z 173 (także za Koreą Północną).

Jacek Kozłowski

A więc nie dziwne, że z Erytrei jest tyle uchodźców.

Dodaj komentarz:

Zakaz dodawania linków w komentarzu! Komentarze są moderowane.

Wszystkie pola są wymaganeFacebook

Losowe flagi

Flaga Kuby Flaga Mozambiku Flaga Laosu
Flaga Burundi Flaga Gabonu Flaga Somalii