Wyspy Marshalla

Flaga Wysp Marshalla

Flaga Wysp Marshalla

Godło Wysp Marshalla

Godło Wysp Marshalla

Informacje o Wyspach Marshalla:

Kontynent: Australia i Oceania
Pełna nazwa kraju: Republika Wysp Marshalla
Stolica: Majuro
Ustrój polityczny: demokracja parlamentarna
Powierzchnia kraju: 181 km²
Liczba ludności: 68.500 mieszkańców
Języki urzędowe: marszalski, angielski
Jednostka monetarna: 1 dolar amerykański (USD, $) = 100 centów (¢)
Domena internetowa: .mh
Kod samochodowy: MH
Numer kierunkowy: +692
Najważniejsze religie:

  • Chrześcijaństwo - 97,5% [protestantyzm - 87,0% (kongregacjonaliści - 55%, zielonoświątkowcy - 30%), katolicyzm - 8,4%, inni chrześcijanie - 2,1%]
  • Inne religie - 0,7%
  • Religie plemienne - 0,3%
  • Ateizm, bez religii - 1,5%

Strefa czasowa:
  • UTC +12

Symbolika flagi i ciekawostki:
  • Flaga Wysp Marshalla jest prostokątna, w kolorze niebieskim z gwiazdą w lewym górnym rogu oraz pasem pomarańczowo-białym przechodzącym na ukos przez flagę.
  • Flaga przedstawia położenie Wysp Marshalla (symbolizowanego przez gwiazdę) kilka stopni na północ od równika (pasy skośne) na Oceanie Spokojnym (niebieski płat flagi). Dwadzieścia cztery promienie gwiazdy reprezentują dwadzieścia cztery gminy. Cztery dłuższe promienie symbolizują gminy o największym znaczeniu: Majuro, Wotje, Jaluit, Kwajalein. Promienie te tworzą krzyż, co ma podkreślić znaczenie chrześcijaństwa. Dwa pasy reprezentują ciągi wysp - Ratak, czyli łańcuch wschodzącego Słońca (biały) i Ralik, czyli łańcuch zachodzącego Słońca (pomarańczowy).

Położenie geograficzne:

Wyspy Marshalla to państwo wyspiarskie na Oceanie Spokojnym, geograficznie na kontynencie Australia i Oceania, położone na północ od Nauru i Kiribati, na wschód od Mikronezji oraz na południe od amerykańskiej wyspy Wake. W skład kraju wchodzi 1.225 wysepek, 29 atoli oraz 5 izolowanych wysp. Najważniejsze atole i wyspy tworzą dwie główne grupy: Ratak i Ralik, które znaczą odpowiednio "wschód słońca" i "zachód słońca". Dwie trzecie ludności wysp zamieszkuje na dwóch głównych wyspach: Majuro, na której położona jest stolica oraz Kwajalein. Kraj ma granice morskie z Kiribati i Mikronezją. Linia brzegowa wynosi 370,4 km. Wyspy Marshalla są pochodzenia koralowego i otaczają je rafy koralowe. Cały archipelag spoczywa na podmorskim wale pochodzenia wulkanicznego. Wyspy Marshalla mają w większości postać atoli. Wyspy są wybitnie nizinne, płaskie, gdzie średnia wysokość nie przekracza kilku metrów na poziom morza.

 

Położenie Wysp Marshalla na mapie







Tagi
Oceń artykuł
Średnia ocena: 5 na 5 Ocen: 1

Twoja ocena:

Dodaj komentarz:

Zakaz dodawania linków w komentarzu! Komentarze są moderowane.

Wszystkie pola są wymagane



Facebook

Losowe flagi

Flaga Turkmenistanu Flaga Polski Flaga Trynidadu i Tobago
Flaga Eswatini Flaga Laosu Flaga Angoli